Válková chce, aby provozovatelé internetu odpovídali za obsah

úterý 19. listopadu 2019 ·

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) míní, že je zapotřebí legislativně prosadit kontrolu internetového prostředí ze strany jeho provozovatelů. Uvedla to na semináři, který se věnoval bezpečnosti dětí na internetu. Za to, že nepřebírají odpovědnost za obsah, zkritizoval provozovatele i další z řečníků, pražský policista Václav Písecký. Jiní experti upozornili na to, že u českých dětí vzrůstá v souvislosti s internetem riziko sebevražd. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
19. listopadu 2019 v 7:42  

Ano problematika dětí je citlivá, ale je třeba místo cenzury dát do ruky nástroje policii, aby mohla protizákonné aktivity vyšetřit a soudy trestat. Cenzura provozovatelů nic neřeší, není problém zřídit stránky v zahraničí.
Nárůst sebevražd dětí je širší problém a jen internet či násilí v tv za to nemůže. Je třeba problém opravdu řešit ne ho využít k vlastním cílům.
1. pořádný výzkum
2. hledání řešení
3. řešení
4. ověření výsledků řádným výzkumem
5. bod 2.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.