Návrh navýšení peněz pro učitele neprošel. V rozpočtovém výboru získal jen pět hlasů

čtvrtek 21. listopadu 2019 ·

Poslanci rozpočtového výboru včera hlasovali o podpoře změn v návrhu rozpočtu na příští rok. Z požadavků na navýšení peněz pro učitele, sociální služby nebo na obnovu kulturních památek však prošly jen ty, u kterých dala palec nahoru předkladatelka zákona, ministryně financí Alena Schillerová. A byly to jen návrhy z dílny komunistů. Informují Hospodářské noviny.Na včerejší jednání spoléhaly také školské odbory. Od některých poslanců měly slíbenou podporu v podobě předloženého pozměňovacího návrhu, aby rozpočet v příštím roce počítal s navýšením učitelských platů o patnáct procent, jak na začátku roku slíbila vláda, a nikoliv jen deset procent, jak kabinet před dvěma týdny schválil.

Návrh navýšit rozpočet ministerstva školství o dalších pět miliard předložili piráti, získal však jen pět hlasů z dvaceti přítomných členů výboru. „Jsem přesvědčena, že tam už ke změně nedojde. Tato vláda plní vůči učitelům sliby,“ uvedla Schillerová. Poukázala na to, že i desetiprocentní navýšení platů vede ke slibu vlády, že v roce 2021 budou učitelé brát v průměru 45 tisíc korun.


Celý text naleznete v Hospodářských novinách

11 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 8:40  

Nepřestanou a nepřestanou.

E.Kocourek řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 10:03  

v průměru 45 tisíc korun

Nějak mi to připomíná někdejší husákovské "v globále". ////

Nezbývá než nabrousit vidle, narovnat kosy a zahájit rebélii. ////

Tomáš Barták řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 12:46  

Tedy to, co v průběhu roku slibuje premiér, neplatí.
Víme, co si máme o premiérovi myslet - lže.

Q. E. D. řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 13:39  

Učení není povolání, ale poslání, takže by se mělo vykonávat zdarma. Já bych těm darmožroutům (čti: učitelům) sebral všechny peníze!

(Doufám, že ten sarkasmus je zřejmý.)

rváčkazvesela řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 14:44  

A teď babo raď.

Tajný Učitel řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 14:45  

Míč je na straně odborů.

BP řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 15:54  

STÁVKA nejlépe hned od zítřka až do Vánoc!

L.snirch řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 16:06  

"Míč je na straně odborů."
Ano, už asi 30 let.

Ivo řekl(a)...
21. listopadu 2019 v 17:14  

Nepřekvapuje - jak už 25 let!

Bert EFL Teacher řekl(a)...
25. listopadu 2019 v 6:43  

Pro mě to znamená NEvolit takové hnutí. ANO znamená NE. Vedení školských odborů by mělo odejít. Ať jdou učit! Stejně tak neprofesionální a bulvární Pedagogická komora. Obě tyto organizace učitelům nepomáhají, ale škodí jim.

Bert EFL Teacher řekl(a)...
25. listopadu 2019 v 6:44  
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.