Pokud rodiče plácnou své dítě, spáchají trestný čin. Skotsko schválilo nový zákon

neděle 6. října 2019 ·

Skotský parlament schválil zákon, kterým zakáže rodičům fyzicky trestat své děti. Kdo svého potomka plácne, spáchá podle nové normy trestný čin. Dosud měli rodiče a pěstouni právo použít "přiměřenou" fyzickou sílu, aby své děti umravnili. Jako první země na světě zakázalo tělesné tresty již v roce 1979 Švédsko, jehož vzor mezitím následovalo už asi šest desítek dalších zemí. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
6. října 2019 v 12:06  

Toto může uzákonit leda de... bojím se aby mě pan Komárek jednu nesmázl...:-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.