Diskuse ČŠI: Podpora začínajících ředitelů a učitelů

středa 30. října 2019 ·

Ve středu 23. října 2019 uspořádala Česká školní inspekce další z řady pravidelných setkání k tématu propojování externího a interního hodnocení škol. Smyslem bylo navázat na dřívější diskuze o sjednocování a propojování pohledu na vizi kvalitní školy, tentokrát prostřednictvím problematiky podpory začínajících ředitelů škol a začínajících učitelů.Setkání se zúčastnilo přes čtyřicet odborníků z řad vedení mateřských, základních i středních škol, zástupců zřizovatelů, pedagogických fakult, rezortních organizací, jako je Národní ústav pro vzdělávání nebo Národní institut pro další vzdělávání, neziskového sektoru a také České školní inspekce.

V dopolední části zazněly příspěvky týkající se problematiky začínajících učitelů, následované vystoupením ředitelky Základní školy Brigádníků v Praze 10 Karin Marques, která seznámila účastníky s vlastními zkušenostmi a úskalími po svém nedávném nástupu na pracovní místo ředitelky školy.

Velký prostor byl věnován diskuzi v pracovních skupinách pro předškolní, základní a střední vzdělávání. Diskuzní bloky byly zaměřeny na hledání možností podpory začínajících ředitelů škol, včetně možné podpory poskytované ze strany zřizovatelů. Dalším tématem bylo zajištění kvality vzdělávání v předmětech, které jsou vyučovány učitelem bez příslušné aprobace, případně učitelem nekvalifikovaným.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.