České děti pomáhaly v rámci akce „72 hodin“ přírodě

úterý 15. října 2019 ·

Projekt „72 hodin“ je dobrovolnickou akcí, která zapojuje organizace pracující s dětmi a mládeží do projektů se zejména sociální tematikou, přičemž se v posledních letech stále více projektů týká environmentální tematiky, jako je ochrana životního prostředí, sázení stromů nebo úklid. Při akci se setkávají malí a mladí dobrovolníci s chutí pomáhat lidem, vylepšit si blízké či vzdálenější okolí nebo pomoci své obci, svému městu. Získávají tím šanci zažít neopakovatelné zážitky s dobrými kamarády a oprávněný pocit, že jsou prospěšní a schopni změnit věci, které se jim nelíbí.„Snažíme se, aby se mladí lidé co nejvíce zajímali o své okolí a prostředí, ve kterém žijí, a abychom v nich již od raného věku podpořili vědomí, že má smysl se aktivně zapojovat ve prospěch rozvoje komunity, ve které žijí. Výchova k dobrovolnictví je tak důležitou součástí rozvoje každého člověka a velkou investicí do budoucnosti celé společnosti,“ řekl k akci ředitel Odboru pro mládež MŠMT Michal Urban.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.