Evropský den jazyků 2019: Speakdating v Lucerně

úterý 24. září 2019 ·

Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001, což byl Evropský rok jazyků, slaví každoročně 26. září. Každý, koho cizí jazyky baví , si tak může v tento den od 16 do 20 hodin sednout na pět minut k učiteli cizího jazyka a popovídat si s ním nebo se naučit pár frází, a to v rámci tradičního Speakdatingu, který se koná v pražské Galerii Lucerna. Vstup je zdarma.Hlavní cíle EDJ:

 - zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti jazykového vzdělávání, podpořit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění;
- propagovat jazykové a kulturní bohatství Evropy; -
 povzbudit celoživotní jazykové vzdělávání ve škole i mimo ni.

 Webová stránka věnovaná EDJ: http://edl.ecml.at/ je dostupná v 35 jazycích (včetně češtiny) a jsou na ní v kalendáři EDJ zaregistrovány stovky akcí. Akce EDJ, které probíhají v Evropě a stále více i na dalších kontinentech, organizují většinou školy, univerzity, jazykové a kulturní instituce, asociace a také překladatelské kanceláře Evropské komise.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.