Školská tripartita bude jednat o rozdělení peněz na růst platů

úterý 24. září 2019 ·

O způsobu navýšení platů ve školství budou dnes jednat školští odboráři a zástupci zaměstnavatelů s ministrem školství Robertem Plagou (ANO). Návrh rozpočtu na příští rok počítá pro učitele s růstem platů o deset procent, zatím ale chybí dohoda o rozdělení peněz mezi tarify a nadtarify. Zatímco ministr chce nechat část na růst odměn a příplatků, odboráři požadují všechny peníze do pevného základu platu. Pokud se nedomluví, chystají odbory po jednání briefing k případným protestním akcím. Informuje ČTK.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.