Renata Schejbalová: Návrh na sabatikl má několik "ale". A ani nevíme, zda o něj učitelé mají zájem

pondělí 15. července 2019 ·

„Bylo by dobré udělat průzkum mezi učiteli, zda o to vůbec mají zájem. A nemyslím, že by tvůrčí volno měli mít pouze učitelé, zasloužili by si ho zaměstnaní lidé celkově, protože v dnešní zběsilé době jsou vyhořelí všichni,“ říká šéfka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus diskutovala s autorkou návrhu na zavedení „sabatiklu“, poslankyní Věrou Kovářovou.


Renata Schejbalová (repro ČT)
Nápad podle Schejbalové není špatný, má ale několik „ale“. Školství se totiž potýká s nedostatkem učitelů a je otázka, kdo by zastupoval pedagogy na studijním volnu a také jak by měli být tito suplenti placeni, což by mělo být ošetřeno zákonem. Současná nabídka dalšího vzdělávání pedagogů prý také není příliš zajímavá a bylo by třeba ji rozšířit a zatraktivnit.

„Učitelé jsou unavení také z toho, že bují administrativa, která se neustále slibuje snižovat. Dobrý učitel chce učit a věnovat se dětem, ne vyplňovat tabulky. V zahraničí také neexistuje to, aby učitelé drželi dozor a koukali v jídelně, jestli děti řádně jedí. Mrháme časem pedagogů, a to je další střípek, proč jsou otrávení,“ kritizuje ředitelka pražského gymnázia Nad Štolou Schejbalová.


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.