Semináře: Jak na rovnost, násilí a předsudky?

úterý 16. července 2019 ·

Katedra sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy Univerzity (Brno) připravuje na listopad 2019 další sérii vzdělávacích seminářů pro vyučující (a nastávající vyučující) společenskovědních předmětů středních (a příbuzných) škol. Novinkou tohoto roku je, že cyklus seminářů získal od MŠMT akreditaci DVPP v plném rozsahu 16 hodin. Běh dvou celodenních seminářů představí aktuální téma „Jak na rovnost, násilí a předsudky?“ z pohledu sociálních věd.

Dvoudenní série workshopů pro středoškolské vyučující základů společenských věd, nauky o společnosti, moderní historie a příbuzných předmětů (otevřeno i příbuzným stupňům vzdělávání) a studující pedagogických oborů vysokých škol. Účastnice a účastníci obdrží certifikát MŠMT potvrzující účasti na sérii DVPP.

Semináře jsou součástí tříletého projektu „Schools of Equality - Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Co mohou účastníci očekávat:

- prezentace aktuálních výzkumů a témat na konkrétních příkladech
- pracovní listy vybraných problémů připravené přímo do výuky
- prostor pro otevřenou diskusi
- asistenci při tvorbě výukových materiálů dle vašeho výběru a zpětná vazba na ně
- zájem o vaši práci, požadavky a konkrétní potřeby – a spolupráce na jejich řešení
- vznik spolupracující komunity, přetrvávajících kontaktů a spolupráce

Pořadatel: Katedra sociologie FSS MU Místo konání: Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova 10, Brno

Termíny: blok dvou celých dnů, 9 – 17h ve čtvrtek 14. listopadu a v pátek 29. listopadu 2018


Další informace a možnost přihlásit se naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.