Nabízíme levně městský byt a bonus 100 tisíc. Města lákají mladé učitele do škol

neděle 16. června 2019 ·

Jak přilákat nové učitele, řeší v současnosti stovky českých měst a obcí. Průměrný věk pedagogů dosáhl 47,2 let. Mladí učitelé totiž často odchází k lépe placeným profesím. Některé obce vymýšlejí i další motivační bonusy, kterými chtějí učitele přilákat. Někde jim přidělují levné městské byty, jinde nabízejí štědrý nástupní bonus. Reportáž přináší zpravodajský deník Aktuálně."Situace zatím špatná není, ale v dalších letech se bude extrémně vyhrocovat. Podle našeho průzkumu by nám během příštích pěti let mělo z našich základních škol do důchodu odejít 35 učitelů, což de facto znamená, jako by se jedna škola ocitla pryč," uvedl pro Aktuálně.cz starosta Chebu Antonín Jalovec.

Cheb se tak snaží nové učitele přilákat na nadstandardní výhody. Nabízí jim městské byty za základní nájem, jak už dříve psal server iDNES.cz, a nově přidává i nástupní bonus 100 tisíc korun. Podmínkou jeho získání je závazek setrvat na místních základních školách alespoň pět let.

Podobně neutěšená situace panuje v celém Karlovarském kraji. Obnova učitelských sborů je tam totiž nejmenší v celé republice, podíl začínajících učitelů tvoří aktuálně pouze 2,1 % všech tamních pedagogů. "Podle naší analýzy bude nejspíš do roku 2022 chybět v kraji přes tisíc učitelů," dodává krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.