Sklenička: Ideální by byl růst rozpočtu VŠ o tři miliardy korun

pondělí 17. června 2019 ·

Současný návrh rozpočtu vysokých škol na příští rok, který počítá s navýšením o 1,7 miliardy korun oproti letošku, je podle nově zvoleného předsedy České konference rektorů (ČKR) Petra Skleničky signál správného směru. Ideální by podle něj bylo zvýšení o tři miliardy korun. Sklenička to řekl v rozhovoru s ČTK. Peníze navíc by podle něj byly potřeba mimo jiné na mzdy, vědu, ale také na univerzitní sport.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
17. června 2019 13:25  

Počet studentů na veřejných VŠ 220.000, formální školné za semestr 5.000,- Kč, dva semestry za rok, to dělá 2,2 miliardy Kč.

tyrjir řekl(a)...
17. června 2019 13:48  

školné za semestr 5.000,- Kč, dva semestry za rok, to dělá 2,2 miliardy Kč.

Umělá devalvace koruny ČNB asi 2 bilóny Kč během nékolika let
Dividendy odcházející zahraničním vlastníkúm 300 miliard každoročně
Úniky peněz do daňových rájů
Platy neodpovídající produktivitě práce (při asi 80 % produktivitě máme jen asi 30% platy oproti Německu)
Nízké procento HDP věnované na školství v Česku

DĚLÁTE SI Z OBČANŮ ČR LEGRACI?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.