Rakouský parlament schválil zákaz šátků na základních školách

čtvrtek 16. května 2019 ·

Rakouská Národní rada ve středu večer schválila kontroverzní zákaz nošení šátků zahalujících velkou část hlavy u žáků základních škol. Informovala o tom agentura APA, podle níž je pravděpodobné, že zákon bude napaden u ústavního soudu. Pro normu hlasovali poslanci obou stran vládní koalice, tedy Rakouské lidové strany (ÖVP) a Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Ivo Mádr řekl(a)...
16. května 2019 8:59  

" kontroverzní zákaz nošení šátků "

Mám obavy, že časem bude nařízeno, že všechny dívky budou povinně nosit na ZŠ šátky. Nenošení šátků, burek, nikábu,..je v mnoha muslimských zemích tvrdě sankcionováno.

E.Kocourek řekl(a)...
16. května 2019 9:31  

Vaše obavy, pane Mádr, jsou oprávněné. Odhaduji však, že platnost nařízení nebude mít dlouhého trvání, neboť občanská válka bude nsledovat krátce po tomto nařízení. ////

Michal Komárek řekl(a)...
16. května 2019 9:34  

Pane Kocourku, nekontaminujte diskusi na České škole nenávistnými a hloupými konspiračními teoriemi.

jir řekl(a)...
16. května 2019 20:14  

Nevím, proč sem dáváte tyto příspěvky o něčem, co není definitivní. Pak to jen vyvolává zbytečné spory.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.