Nadaní středoškoláci reprezentují ČR v Portugalsku

pátek 3. května 2019 ·

Portugalská Almada hostí od 4. do 11. května 2019 již 17. ročník mezinárodní soutěže mladých přírodovědců European Science Olympiad (EUSO). Jedná se o týmovou multidisciplinární soutěž propojující obory biologie, fyziky a chemie. Soutěže se účastní žáci do 17 let. Každá země může vyslat celkem šest žáků a tři mentory za jednotlivé oblasti (biologie, fyziky a chemie). V letošním roce je do soutěže přihlášeno 24 států EU.


Naši republiku bude na mezinárodní soutěži zastupovat šest žáků, kteří byli vybráni pro reprezentaci na základě svých výsledků v krajských kolech předmětových olympiád a na základě výsledků z výběrových soustředění.

Jedná se o reprezentanty: Hanu Slámovou a Jiřího Kalvodu – oba z Gymnázia tř. Kpt. Jaroše v Brně; Jiřího Kohla z Biskupského gymnázia v Brně; Jana Vavřína z Prvního obnoveného reálného gymnázia v Praze 9; Karolínu Zemene z Gymnázia a ZUŠ ve Šlapanicích a Terezu Maxerovou z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.