Jsme v klimatické nouzi, hlásí Británie.

neděle 5. května 2019 ·

Jako první stát na světě vyhlásila tento týden Británie „stav klimatické a environmentální nouze“. Poslance k tomu přiměla iniciativa Jeremyho Corbyna (69), šéfa labouristické opozice, který nyní doufá, že dojde k dominovému efektu a přidají se i další vlády. K mimořádnému kroku došlo pouhý týden poté, co se na britské zákonodárce obrátila s naléhavou výzvou švédská studentka Greta Thunbergová (16), hlavní tvář globálního mládežnického hnutí za tvrdší ekologickou politiku. Informují Novinky.


Grea Thunberg (twitter.com)
Souběžně s její iniciativou se odehrávaly v britských městech už přes týden demonstrace skupiny Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) a skupiny Momentum napojené na Labouristickou stranu. Zablokovaly nejnavštěvovanější památky Londýna a ochromily metropoli.

Thunbergová ve čtvrtek rozhodnutí britských poslanců přivítala. „Je to první a významný krok, protože vysílá jasný signál o tom, že se nacházíme v krizi. Pokračující klimatická a ekologická krize musí být naší prioritou,“ reagovala s tím, že „stav nouze nelze řešit jinak než jako stav nouze“.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
6. května 2019 7:56  

Dobře. A co budou ti politici dělat? Zakážou prdět kravám nebo jezdit auty? Zakážou klimatizace v úřadech? Opět to skončí nějakým zbytečným gestem,které postihne ty, co se nemůžou bránit a které problém spíš prohloubí.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.