EDUpoint v květnu: Inspirace ze zahraničí a jak dál s víceletými gymnázii?

neděle 5. května 2019 ·

EDUin zve na květnový program EDUpointu v Praze. V rámci EDUinspirace budeí Michael Svec z Furman University v Greenville diskutovat o tom, jak získat pro učitelskou profesi nadané a motivované zájemce, v Akváriu se bude debatovat o roli víceletých gymnázií v našem vzdělávacím systému a rodičovských očekáváních.EDUinspirace, Úterý 14. května 17:00 – 19:00

Michael Svec: How to get most potential educators into the schools.

Teacher’s recruitment, training and assessment. Good and not so good practice wrapped into takeaways from current US education system. Prof. Michael Svec is a professional of education at Furman University in Greenville, South Carolina.

Učitelský večer, Úterý 21. května od 17:30 do 19 hodin.

Učitelský večer je setkání všech, kdo se od sebe navzájem chtějí učit, jak učit. Přijít může kdokoliv – učitelé, studenti, zájemci o vzdělávání. Během večera vystoupí 4-5 řečníků s krátkým příspěvkem (max. 10 minut) následovaným diskuzí. Příspěvky jsou předem připravené, musí vycházet z vlastní praxe prezentujícího a jsou zaměřené na praktické aktivity, metody, přístupy – cokoliv „co můžu použít zítra v hodině“.

Akvárium, Úterý 28. května 17:00 – 19:00

Jak dál s víceletými gymnázii?

Nedílnou součástí naší vzdělávací soustavy jsou od devadesátých let víceletá gymnázia. Původně určená „pro 5 % nejnadanějších“, dnes je navštěvuje v průměru 12 % žáků věku druhého stupně. Co víceletá gymnázia přinášejí svým žákům, co společnosti a jaký vliv mají na zbytek vzdělávací soustavy? Vyjdeme z výsledků výzkumu Postoje rodičů ke školství, který provedla společnost Median pro Člověka v tísni v roce 2018.

Potvrzení hosté:

Tomáš Habart, Člověk v tísni
David Greger, Ústav výzkumu a rozvoje vzdělávání
Jiří Růžička, senátor a bývalý ředitel Gymnázia Jana Keplera v Praze


Další informace naleznete zde

2 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
7. května 2019 7:36  

Ještě někdo pochybuje o tlaku neziskovek na školství?

Petr Portwyn řekl(a)...
7. května 2019 9:38  

Člověk v tísni???

A proč tam není třeba zástupce Českého svazu včelařů? Nebo někdo z Technických služeb města Tanvald?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.