Přehled systémů odborného vzdělávání a přípravy v Evropě

pátek 26. dubna 2019 ·

Nově vydaná publikace Spotlight on VET (Zaostřeno na odborné vzdělávání a přípravu) nabízí stručný a výstižný přehled systémů odborného vzdělávání a přípravy ve 30 evropských zemích (všech členských států EU, Norska a Islandu). Vydalo ji Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop).


Evropské země sice sdílejí společné cíle a výzvy, ale jejich systémy odborného vzdělávání a přípravy jsou rozdílné. V jejich podobách se odráží tradice daných zemí a jejich socioekonomický kontext.

Publikace je určená všem, kteří chtějí získat rychlý přehled o hlavních rysech odborného vzdělávání a přípravy v jednotlivých evropských zemích. Schémata systémů jasně ukazují, jaké místo v rámci vzdělávacího systému má odborné vzdělávání a příprava, přinášejí přehledné a stručné informace o vzdělávacích možnostech a cestách, typech a úrovních kvalifikací, typech programů, formách vzdělávání, o délce a poměru učení na pracovišti. Popisy vzdělávacích systémů a použitá terminologie umožní čtenářům porovnat systémy v jednotlivých zemích.

Publikaci využijí tvůrci politik, sociální partneři, odborníci, výzkumní pracovníci a novináři. Poskytuje rovněž vodítko všem, kdo se podílí na činnostech souvisejících s odbornou přípravou a vzděláváním: poskytovatelům odborného vzdělávání a přípravy, učitelům a školitelům, pracovníkům odpovědným za poradenství a získávání a uznávání kvalifikací a také dalším čtenářům, kteří se chtějí seznámit se systémy odborného vzdělávání a přípravy v celé Evropě.


Publikaci ke stažení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.