Odborníci: Projekt o šikaně může navádět k sebevraždě

středa 3. dubna 2019 ·

Nešťastný název, možný návod na sebevraždu, uniformovaný městský strážník ve třídě. Psychiatři, psychologové či speciální pedagogové kritizují projekt Princezna Julie. Je zaměřený proti šikaně, probíhá například formou přednášek na libereckých školách a zaštiťuje ho radnice. Náměstkovi pro školství Ivanu Langrovi zaslali otevřený dopis. Iniciovala ho Šárka Konečná, zástupkyně primáře dětské psychiatrie krajské nemocnice a kromě ní ho podepsalo dalších sedmnáct odborníků. Informuje MF DNES.Ivan Langr (liberec.cz)
Autorce dopisů vadí třeba titul projektu. Odkazuje k tragickému případu třináctileté liberecké školačky, která před čtyřmi lety kvůli šikaně a psychickým problémům spáchala sebevraždu. „Slovo princezna mu dává punc výjimečnosti. U některých dětí, zvláště s disharmonickým vývojem osobnosti, může vyvolat mylný pocit, že zoufalým činem, jakým sebevražda bezesporu je, získávají pozornost, soucit a obdiv,“ píše Konečná.

Náměstkem primátora Ivanu Langrovi je líto, že akce vzbudila takové emoce a potřebu sepsat otevřený dopis. „Projekt začíná tam, kde skončil Juliin příběh, nevracíme se do něj či před něj. Název je jen symbolickou přidanou hodnotou a mementem zároveň. Opíráme se o úzkou spolupráci s odborníky na prevenci šikany z organizací jako je Maják, Advaita, preventisté městské policie,“ říká Langr.


Celý text naleznete zde
Otevřený dopis a odpověď Ivana Langra naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.