Petr Honzejk: Dětské exekuce jsou projevem necivilizovanosti Česka

středa 3. dubna 2019 ·

„Metody, jak posoudit, zda jsme, nebo nejsme civilizovanou zemí, mohou být různé. Dobrou indikativní metodou je pokusit se vysvětlit člověku ze západní Evropy něco ze zdejší reality. Pokud nedokáže pochopit, že drsně nežertujete, ale myslíte to, co říkáte, vážně, je zřejmé, že to s civilizovaností Česka nebude tak skvělé, jak si namlouváme. Přesně to je případ dětských exekucí,“ píše Petr Honzejk v Hospodářských novinách.


Petr Honzejk (twitter.com)
Honzejk mimo jiné píše:

Nikdo ze Západu vám neuvěří, že u nás je možné, aby do exekuce spadly malé děti. Když dodáte, že jich je aktuálně přes šest tisíc, vaše důvěryhodnost ještě klesne. A když vyprávění korunujete informací, že možná až 100 tisíc mladých lidí se potýká s dluhy, které vznikly, když jim ještě nebylo 18 let, a do dospělosti vstoupili s těžko řešitelným balvanem na krku, jste automaticky za pohádkáře se specializací na hororovou fantastiku Divokého východu. Není divu: Kdo by věřil, že se něco takového může dít v roce 2019 v členské zemi Evropské unie?Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.