Oxfordská studie neprokázala spojitost mezi násilnými hrami a agresivitou

neděle 3. března 2019 ·

Výzkumníci Andrew K. Przybylski a Netta Weinsteinová udělali rozsáhlý průzkum mezi tisícovkou britských teenagerů a jejich rodičů, který měl za cíl odhalit souvislost mezi hraním násilných videoher a agresivitou mládeže. Výsledek jejich práce je jednoznačný, žádná spojitost mezi těmito dvěma jevy neexistuje. Informuje iDNES.cz.
Celý text naleznete zde
Studie v angličtině je ke stažení zde

1 komentářů:

PP řekl(a)...
7. března 2019 9:17  

Což se dá říct o většině mýtů, v zajetí kterých žijeme. O škodlivosti tabáku, o tom, že zabít člověka v lůně je správné, ale trest smrti nepřijatelný. O povolených drogách a zakázaných drogách. A o všech, naprosto všech ekonomických prognózách a politických slibech.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.