Mají školy připravovat na přijímací zkoušky?

středa 27. března 2019 ·

Eduin zve čtvrteční Kulatý stůl SKAV a EDUin, který se bude věnovat tomu, jakým způsobem ovlivňuje podoba přijímacích zkoušek na střední školy způsob výuky na základních školách. Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky: Co očekáváme v dnešní době od přijímacích zkoušek na vyšší stupeň škol? Jak by měly vypadat přijímací zkoušky, aby odpovídaly cílům vzdělávání? Jak souvisí přijímací zkoušky s motivací k učení a sebehodnotě jednotlivců? Jak přijímací zkoušky ovlivňují to, co a jak se na školách učí? Jakou podporu potřebují děti, aby mohly uspět v přechodu na vyšší stupeň vzdělávání? Jaký vliv mají přijímací zkoušky na rovný přístup ke vzdělání? Potřebujeme, aby byly tyto zkoušky jednotné?

Potvrzení účastníci panelové diskuze:

• Robert Gamba / předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Libereckého kraje
• Peter Chvojka / autor Deklarace ultrakonzervativního rodiče
• Jaroslav Jirásko / ředitel ZŠ Lázně Bělohrad
• Laďka Ortová / autorka Deklarace konzervativního rodiče
• Samuel Šulc / 1. místopředseda, Česká středoškolská unie

Kulatý stůl SKAV a EDUin se koná 28. 3. od 14 do 16 hodin v Pražském kreativním centru, Staroměstské nám. 4/1, Praha 1.


Zdroj: Tiskové sdělení EDUin

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.