Analýza Cermatu: Přihlášky k maturitní zkoušce 2019, jarní zkušební období

neděle 3. března 2019 ·

„Účast na středním vzdělávání ukončeném maturitní zkouškou činí v roce 2019 celkem 76,7 prvomaturantů na 100 obyvatel ve věku 19 let (tedy v obvyklém maturitním věku). Meziročně oproti roku 2018 došlo k mírnému nárůstu účasti a jedná se hodnotu srovnatelnou s lety 2013 a 2015... Mezi dívkami je v účast na maturitním vzdělávání vyšší (v roce 2019 činí 85,4, resp. 80 prvomaturantek na 100 19letých dívek), než je tomu v populaci chlapců (68,3, resp. 62,4 prvomaturantů na 100 19letých chlapců). V obou genderových skupinách se v případě maturitní populace bez nástaveb jedná o vůbec nejvyšší míru účasti na maturitním vzdělávání ve sledovaném období 2011 – 2019,“ píší autoři analýzy Cermatu, která podrobně sleduje „populaci maturantů“ podle typu škol nebo zvolených předmětů.

Analýzu ke stažení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.