Pracovní list Teorie nevzdělanosti

úterý 26. února 2019 ·

„Občankáři“ nabízejí pracovní list Mgr. Martiny Krošové a Ireny Kašparové M.A., Ph.D. z Fakulty sociálních studií MU Brno, který vychází z knihy Teorie nevzdělanosti Konrada Paula Liessmannana. Materiál vznikl jako součást tříletého projektu „Schools of Equality – Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Pracovní list vychází z knihy Teorie nevzdělanosti Konrada Paula Liessmanna a jeho kritiky současné takzvané společnosti vědění, v jeho podání spíše společnosti nevědění. Praktické cvičení, které je jeho součástí, vychází z jeho příkladu vědomostní soutěže a má cíl motivovat žáky (na základě známé soutěže) k tomu, aby se sami zamysleli nad tím, jak se tvoří kritéria pro určování vědomostí a co považují dnes (v době velmi snadného dohledání jakýchkoliv informací) za důležité vědět, znát a chápat.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.