Mladá Boleslav dá miliony do školství: Na platy učitelů nebo snížení počtu dětí ve třídách

pátek 22. února 2019 ·

„Chceme dát 7,3 milionu korun na zkvalitnění školství. Ještě není rozhodnuto, kam přesně budou směřovat, a bude se diskutovat, zda to bude na zvýšení mezd učitelů, nebo například na to, aby bylo méně dětí ve třídách a zlepšily se učitelům podmínky pro výuku,“ uvedl pro Právo primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS).


Raduan Nwelati (wikipedia.org)
V mateřských školách nebude zřejmě podle primátora snížení počtu dětí ve třídách problém... Horší to bude se základními školami, zvláště některé nemají prostor na nové třídy a musely by při snížení počtu žáků na třídu některé děti poslat do jiných prázdnějších škol. Tím pádem by ale taková škola přišla o státní příspěvky na žáka. „Tento výpadek financí bychom školám mohli dorovnávat,“ nastínil představy radnice primátor, podle něhož zvýšení kvality výuky není jen o platech učitelů.
Celý text naleznete v deníku Právo

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
22. února 2019 7:31  

to je super! přímo greát! takže máme bohatá města typu praha (stát ve státě) či montovská typu das auto boleslav,kde budou učitelé zaplaceni dobře a žáci v luxusu a dolní kutějovice,kam kantora nedostanou....
a což takhle přestat s tímto šaškováním a mít státní školy s jednotnými podmínkami financování (jasnými pravidly) a školy soukromé,kde soukromým podnikatelem a vlastníkem může být i obec,která si tu školu plně hradí a rozhoduje i o platech učitelů!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.