Karlova univerzita podala žaloby kvůli Zemanovu rozhodnutí nejmenovat profesory

středa 13. února 2019 ·

Univerzita Karlova podala k pražskému městskému soudu dvě správní žaloby kvůli rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta profesory. Na tiskové konferenci to uvedl rektor školy Tomáš Zima s tím, že prezident porušil pravidla pro jmenování profesorem a akademické svobody. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka Zeman na svém rozhodnutí trvá. "Podle našeho názoru pravidla a zákony musí platit pro všechny, pro každého občana, jak pro rektora, tak i pro pana prezidenta," řekl Zima. Informuje ČTK.

Celý text a video ke stažení naleznete zde

3 komentářů:

poste.restante řekl(a)...
13. února 2019 v 11:13  

Karlova univerzita podala žaloby ...
a jejím představitelům za to patří můj dík a uznání.

Prezident rozhodně nemá v ústavě roli "nejvyššího kádrováka".

Ivo Mádr řekl(a)...
13. února 2019 v 11:50  

Je nejvyšší čas klepnout pana prezidenta přes prsty.

E.Kocourek řekl(a)...
13. února 2019 v 12:40  

... a jako obvykle odtáhne s ťápotou na zadku pražská kavárna, tentokrát reprezentovaná Karlovou universitou. ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.