Gender, věk a nerovnosti v životním běhu

čtvrtek 28. února 2019 ·

„Občankáři“ nabízejí pracovní list Mgr. Lucie Vidovićové, PhD. z Fakulty sociálních studií MU Brno na téma Gender, věk a nerovnosti v životním běhu, který vznikl jako součást tříletého projektu „Schools of Equality – Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Problematika věku, genderu a spojených předsudků, stereotypů, rizik diskriminace a špatného zacházení jsou velmi komplexní oblastí. Lze na ni nahlížet jako na výslednici mnoha vlivů působících na několika úrovních, kde je velmi obtížné přesně rozeznat příčiny a důsledky. V jistém slova smyslu se tak jedná o oblast, ve které neexistují správné odpovědi. Cíle výuky by měly vést především k poukázání na existenci stereotypů a předsudků, jejich uvědomění a artikulaci. Proti stereotypům bojujeme ukazováním na heterogenitu, tedy: ne že by někteří senioři a seniorky nebyli nemocní, osamělí, institucionalizovaní nebo chudí, ale nejsou takoví ve většině, a už vůbec nejsou takoví všichni.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.