Ježíš narozený v Berouně? Toužil jsem jeho příběh vyprávět hezky česky, říká Flek

úterý 25. prosince 2018 ·

Spousta Čechů vnímá bibli jako velkou knihu, možná až příliš velkou, biblická gramotnost u nás není příliš velká, míní překladatel a protestanský teolog Alexandr Flek, který sepsal Parabibli. V ní zasadil Ježíšův příběh do reálií současného Česka. Ty texty vznikaly jako příprava pro kázání, když jsou tam místo pastýřů popeláři, tak nám třeba dojde, že to nebyla žádná idyla, naše země trochu těch Ježíšových slov potřebuje, říká Flek v rozhovoru pro DVTV.Rozhovor ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.