Přijímačky musíme změnit, tlačí hejtmani na ministra školství. Připravují nový návrh

pátek 30. listopadu 2018 ·

Na střední školy přichází spousta studentů, kteří na maturitu nemají, nakonec ji neudělají a skončí bez potřebné kvalifikace, prohlašují hejtmani. „Situace je v tomto směru tristní,“ sdělila Hospodářským novinám hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. „Byli bychom rádi, aby s nějakým návrhem přišel ministr. Z jeho strany však aktivita není. Proto musíme připravit něco my, kteří vidíme, že věc je opravdu vážná, až kritická,“ podotýká.

Ivo Vondrák (psp.cz)

Zástupci krajů se po ministrově prvním odmítnutí návrhu sešli a dohodli se, že budou svoji iniciativu dál prosazovat. Navrhnout chtějí i další možnosti, jak situaci řešit. „Jednou z možností je, že bychom mohli jít cestou plošného testování v páté a deváté třídě a na základě toho nastavili bodovou hranici,“ říká hejtman Moravskoslezského kraje a zároveň poslanec za ANO Ivo Vondrák.

Další návrh, který chce Asociace krajů předložit ministerstvu k debatě, se týká samotné hranice bodů. „Domluvili jsme se, že bychom se ještě pokusili nastavovat ji podle typu školy?“ vysvětluje hejtman.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.