"I vzdělání je součást obrany." Politici jednali o bezpečnosti i hrozbách pro Česko

pátek 2. listopadu 2018 ·

Představitelé českých parlamentních stran hovořili na bezpečnostní konferenci o hrozbách pro Českou republiku. Shodli se v tom, že největšími hrozbami pro příštích dvacet let jsou mezinárodní terorismus a migrace. Informuje Aktuálně.cz.


Ivan Bartoš (psp.cz)
O kybernetické bezpečnosti hovořil v rámci konference předseda Pirátů Ivan Bartoš. "Musíme si budovat odolnost, například Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost není silná instituce," kritizoval poslanec zejména nedostatek prostředků, které stát na kybernetickou bezpečnost vynakládá.

"Potřebujeme vzdělanou společnost, výdaje na obranu pro mě znamenají i peníze na vzdělávání," říká Bartoš. Varoval také před přílišným vlivem nadnárodních korporací; ten zmínil i komunista Filip.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.