O chudobě se rozhoduje už na základní škole, říká sociolog Daniel Prokop

čtvrtek 25. října 2018 ·

Chudoba v Česku je závažné téma, kterému se nevěnuje větší pozornost, říká sociolog Daniel Prokop. Podle Prokopa se o chudobě často rozhoduje už na prvním stupni základní školy. Druhý stupeň ZŠ je prý hrubě podfinancovaný, nůžky mezi znalostmi dětí z běžných škol a víceletých gymnázií se rozevírají...

Daniel Prokop (repro e15.cz)


Celý text a rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
25. října 2018 6:52  

Obavam se, ze o chudobe se rozhoduje uz pri narozeni…

Svalovat celospolecensky problem na skolu je nebezpecne...

Pavel Doležel řekl(a)...
25. října 2018 7:44  

Souhlasím, jen si nejsem jistý, zda se jedná o celospolečenský problém. Někdo vždy bude chudý a někdo bohatý. Srovnávat všechny do jedné latě* se ukázalo jako naprosto nefunkční - z pochopitelných důvodů.

* Poznámka pro tajného kognitivní typus: Srovnávat do jedné latě není totéž jako zajištění minimální úrovně. Jednotná lať znamená, že bohatým beru a chudým dávám (přerozdělování), aby nebylo chudých ni bohatých. Zajišťování minimální úrovně znamená, že bohatým vezmu trošku, aby nebylo extrémní chudoby, která by lidi ohrožovala na životě, pokud se dobrovolně tomuto nevzpírají. Přesně totéž platí pro testování znalostí - pro nějaký stupeň vzdělání požaduji nějakou minimální úroveň znalostí, nikoliv že mají všichni absolventi daného stupně mít znalosti stejné a všichni být stejnými lumeny.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.