Juvenes Translatores: Mladí překladatelé budou opět soutěžit

středa 24. října 2018 ·

Už podvanácté se utkají v překladatelské soutěži Juvenes Translatores studenti středních škol z celé Evropské unie. Letošním tématem je Evropský rok kulturního dědictví. Soutěž proběhne ve všech zemích EU 22. listopadu.


Soutěž Juvenes Translatores je určena pro 17leté studenty (tj. narozené v roce 2001). Střední školy z celé EU se mohly přihlásit od 1. září do 20. října 2018. O tom, které školy se soutěže zúčastní, rozhoduje los.

„Znalosti cizích jazyků dává mladým lidem lepší příležitost na trhu práce a otevírá jim nové perspektivy v jejich domovské zemi i v zahraničí. Jazyky jsou klíčovým prvkem mezikulturního dialogu, evropské integrace a světoobčanství,“ uvedl k soutěži evropský komisař odpovědný za rozpočet a lidské zdroje Günther H. Oettinger.

Účastníci budou v den soutěže překládat jednostránkový text z jednoho z 24 úředních jazyků EU do jiného. Profesionální překladatelé z Evropské komise pak překlady ohodnotí a následně vyberou jednoho vítěze z každé členské země. Komise pak následující rok na jaře pozve 28 vítězů, jejich učitele a rodiče do Bruselu na slavnostní předávání cen. Účelem soutěže je propagovat výuku jazyků a inspirovat mladé znalce jazyků.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.