8. ročník soutěže DOMINO – přihlášky od 28. října

pátek 5. října 2018 ·

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) nabízí všem pedagogickým pracovníkům mateřských, základních i středních škol působících na českých školách příležitost zapojit se do již 8. ročníku celostátní soutěže DOMINO.
Načerpejte inspiraci

Na stránkách soutěže www.domino.nidv.cz je umístěna unikátní databáze více než 1000 metodik práce s digitálními technologiemi ve výuce včetně výukových objektů, které jsou recenzovány a posouzeny z hlediska praxe. Animace, simulace, pracovní listy, prezentace, aplety, odkazy, cvičení, webové nástroje a mnoho dalšího. Všechny tyto objekty, které jsou zpřístupněny pod licencí Creative Commons, mohou být upravovány a využity pro potřeby výuky. Naleznete zde metodiky a výukové objekty pro digitální technologie, které stačí stáhnout a přímo využít ve svých hodinách. Vyhledávání v této databázi je umožněno podle klíčových slov a plným fulltextem. Sdílení příkladů je nejlepší praxe z hlediska vhodného využití digitálních technologií ve školní praxi pro všechny stupně škol.

Jak se zapojit

Po jednoduché registraci a přihlášení následuje pouhé vložení svého výukového objektu a to vše do data uzávěrky dne 31. ledna 2018 ve 23:59 hodin. Do soutěže je možné se zapojit v následujících čtyřech kategoriích: Mateřské školy a 1. stupeň ZŠ, Humanitní a společenskovědní obory, Přírodovědné a technické obory a Odborné vzdělávání. V březnu 2019 se uskuteční zveřejnění finalistů soutěže, kteří budou následně pozváni do finálového kola, kde formou panelové diskuze proběhne vlastní prezentace soutěžních objektů před publikem. Odborná porota hodnotí dle pěti kritérií, kterými jsou: Dynamika a uživatelská příjemnost, Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce, Motivace, Návodná metodika a Interaktivita.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.