Pavel Kysilka: Máme výborné školství pro 19. století, neumíme jazyky ani třídit informace

úterý 4. září 2018 ·

Česku už ujel vlak, nemáme nejlepší profesory, platy učitelů jsou nízké, neučíme souvislosti, nejsme jazykově vybavení. Musíme se naučit učit celý život, přejít od biflování k maximální pružnosti, říká v rozhovoru pro DVTV Pavel Kysilka, ekonom a zakladatel 6D Academy. Dodává, že už přestává být pravda, že největší brzdou změny vzdělávání jsou rodiče, velká část je osvícená a budují školu takovou, která jejich děti skutečně připravuje na 21. století.Celý rozhovor ke stažení naleznete zde

3 komentářů:

laimes řekl(a)...
4. září 2018 v 11:00  

naše školství se zastavilo v 70. letech 20. století,
jazykovou mantru jest potřeba posadit do reality,u čtyřkařů nemá smysl žádný cizí jazyk provozova,u trojkařů jde o seznámení s jazykem a základy a to stačí dva ročníky zš a u výborných žáků intenzivní vyuka tři roky na zš,dnešní výuka jazyků je mrhání časem a penězi,zbytečně vynakládané úsilí,cizí jazyk by neměl být maturitním předmětem

peekaa řekl(a)...
4. září 2018 v 11:34  

To jsou všechno moc hezké teorie.
Realita: ve třídě 34 žáků, na jazyky 24, na pc taky, někdy i 34.
Že by se dělila čeština, matika, dějepis, to je jen vlhký sen.
Ředitele nezajímá kvalita ale počty.
Bud chce mít víc peněz nebo prostě to má tak v hlavě zařízené.
Jak se nevyřeší tohle, nevyřeší se nic.

mirek vaněk řekl(a)...
5. září 2018 v 8:03  

Další marťan.
Většina rodičů je osvícená - to má být vtip? Možná v případě jeho školy, kdy jsou všichni rodiče movití vysokoškoláci a děti nadané.
V 70 letech na učilištích byla ruština volitelný předmět. To jsme ještě nedohnali.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.