Jan Pytel: Představení mezinárodního projektu Handbook 4 RSP readers a jeho výsledků

čtvrtek 13. září 2018 ·

Dlouhodobě neuspokojivé výsledky (nejen českých) studentů v mezinárodních průzkumech čtenářské gramotnosti daly impuls ke vzniku projektu Handbook for reluctant, struggling and poor readers (Handbook 4 RSP readers), jehož hlavním cílem je motivovat ke čtení slabé a zdráhající se čtenáře a podpořit rozvoj jejich čtenářských schopností a dovedností. Neméně důležitým cílem je pak inspirace učitelů ke změně přístupu a nabídnutí alternativy k tradičním metodám práce s textem.


Jádrem projektu se stala příručka obsahující 40 metodických plánů ke stejnému počtu nejrůznějších textů. Ty byly společně s podpůrnými aktivitami vybírány a tvořeny s tím, že by měly mladé čtenáře zaujmout a pomoci jim vnímat a zpracovávat obsah z různých úhlů pohledu. Metodické plány jsou nyní zdarma k dispozici na webových stránkách handbook4rspreaders.org s možností seznámit se s detaily a průběhem celého projektu.

Projekt Handbook 4 RSP readers vznikal od září 2016 do srpna 2018 v rámci programu Erasmus+ KA2 podpořeného Evropskou unií a na jeho realizaci se podílely školy ze čtyř zemí EU: Chorvatska (X. Gymnazia „Ivan Supek“, Zagreb), Slovenska (Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika, Rožňava), České republiky (Střední škola DUKE Náhorní, Praha) a Itálie (Liceo Scientifico Statale Seguenza, Messina).


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.