Vysokoškoláci mají problém sehnat ubytování. Z nájmů je vytlačuje Airbnb, místa docházejí i na kolejích

pátek 31. srpna 2018 ·

Podle realitních kanceláří ubylo bytů pro studenty proto, že majitelé část z nich zrenovovali a buď je pronajímají dlouhodobě rezidentům, nebo naopak krátkodobě turistům přes Airbnb. Studenti zkrátka přestali být zajímavými zákazníky. „Je to rychloobrátkové zboží, takže nabídka není nijak pestrá,“ shrnul prezident Asociace realitních kanceláří Jaroslav Novotný. Informuje Česká televize.


Protože ubývá studentských bytů, začínají se vysokoškoláci vracet na koleje. Jenže i tam už docházejí volné kapacity. Například Univerzita Karlova má již nyní – měsíc před začátkem semestru – z 11 tisíc lůžek zaplněno 90 procent.

Školám tak nezbývá než poohlédnout se po dalších prostorách. „Snažíme se třeba prostory, které nebyly využívány pro studenty, postupně přebudovávat na studentské ubytování,“ ujistil ředitel Kolejí a menz Univerzity Karlovy Jiří Macoun.

Ministerstvo školství chce navíc na konci roku zahájit program na rekonstrukci kolejí. Pokud ho vláda schválí, vyčlení na něj dvě a půl miliardy korun.


Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.