Na pulty školních bufetů se od prvního září vracejí bagety i kečup

pondělí 20. srpna 2018 ·

Na zmírnění tvrdých podmínek se mohou od prvního září těšit provozovatelé školních bufetů a automatů. Mění se totiž takzvaná pamlsková vyhláška, která určuje, které potraviny se ve školách smějí prodávat. Když začala před rokem a půl platit, provozovatelé si stěžovali, že jim zakazuje prodávat i běžné pečivo, šunku či sýr. Reportáž přináší iDNES.cz.


Radka Burdychová (linkedin.com)
Na tom, že je příliš přísná, se shodli dokonce i odborníci na zdravou výživu. Ti přitom po omezení nabídky pro děti předtím volali celá léta. Před pamlskovou vyhláškou bylo totiž jen na řediteli školy, co si žáci o přestávce mohou koupit. Nabídka běžně zahrnovala sladkosti, sladké limonády, kávu či obložené bagety. A nic moc dalšího navíc.

„V tom vidím velkou přednost pamlskové vyhlášky, takové automaty opravdu vymizely. I když ani předtím nebyly všude, opravdu záleželo na přístupu ředitele,“ říká nutriční specialistka Radka Burdychová, která se školami dlouhodobě spolupracuje.

Nová podoba vyhlášky, která bude platit od září, je podle Markéty Chýlové z Potravinářské komory ČR kompromisem. „Limity jsou nastavené podle toho, na čem se jednotlivé strany byly schopné a ochotné dohodnout, a považujeme je za rozumné,“ říká Chýlková.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
21. srpna 2018 v 14:12  

všechny bufety ze škol ven! nechat jen skříně s vodou a čajem

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.