Ministerstvo práce a sociálních věcí stáhne po kritice poslanců metodické pokyny pro kurátory z Orgánů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Dítě mělo podle nového výkladu od patnácti let mnohem větší práva. Třeba nestudovat či nepracovat. Informuje Aktuálně.cz.
Vladimír Řepka (mpsv.cz) |
Ještě v březnu ministerstvo kontroverzní příručky hájilo s tím, že dítě má právo i na špatná rozhodnutí. "Metodická příručka poukazuje na to, že od určitého věku dítěte nelze nepříznivé skutečnosti v životě dítěte řešit tím, že dítě bude proti své vůli umístěno do zařízení (ústavu)," řekl tehdy mluvčí Řepka.
Ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou ale kritizovali poslanci z řad ANO, KDU-ČSL, KSČM či ODS. A na schůzce se zaměstnanci ministerstva dosáhli svého.
Metodiku neoceňovali ani samotní kurátoři, které oslovil deník Aktuálně.cz. "Může nám to být jedno, ale bohužel se na nás obrací zoufalí rodiče dětí, kterým potomci třeba chodí za školu. Jak je dítěti patnáct a má absolvovanou základní školní docházku, nikdo s tím nic neudělá," řekl před časem Aktuálně.cz kurátor Josef ze Středočeského kraje. Ten si nepřál být jmenován, stejně jako další sociální pracovníci, s nimiž redakce mluvila. Bál se střetu s ministerstvem práce.
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
stát by se měl přestat plést do života lidí,obzvláště když to dělá netotalitně,nesystémově, ,demokraticky,chaoticky,nahodile
Okomentovat