Český model amerického kongresu pro středoškoláky a vysokoškoláky

neděle 8. dubna 2018 ·

Český model amerického kongresu letos znovu otevře brány simulovaného Kapitolu. Účastníci z řad středoškoláků i vysokoškoláků se opět na týden vžijí do rolí zákonodárců či akreditovaných pozorovatelů a budou zapáleně diskutovat o aktuálních otázkách, jakými se zabývá i reálný Kongres USA. V Plzni se jich letos sejde na dvě stě.

Letošní ročník této vzdělávací akce, pořádané Centrem politických studií, se uskuteční 9. – 14. září v Plzni. Studenti na postech kongresmanů budou hájit zájmy svých voličů buď ve Sněmovně reprezentantů, připravené pro nováčky ve světě diplomatických simulací, nebo v Senátu, určeném pro zkušenější účastníky.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si chtějí vyzkoušet jinou roli, než je role zákonodárce – v nabídce budou také místa členů exekutivy, lobbistů a žurnalistů.

Online přihlašování k postům senátorů, senátních ministrů a senátních lobbistů se společně s místy žurnalistů otevře 23. dubna 2018. K mandátům ve Sněmovně bude možné se registrovat od 30. dubna.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.