Aktuální vyjádření ministra školství k řešení situace ohledně pochybení Cermatu

pondělí 30. dubna 2018 ·

Během víkendu a dneška jsme ověřili data 230 z 234 gymnázií. Od jedné školy máme informaci, že nám dá vědět ve středu, zbývající tři se nehlásí. Předpokládáme, že vše získáme ve středu. Žádný nový příklad studenta, který by byl poškozen chybným vyhodnocením, se neobjevil. Máme tedy dva žáky, kteří budou dle naší komunikace s řediteli škol přijati.


Robert Plaga (mšmt)
Chtěl bych tímto uklidnit rodiče i žáky, že chyba, jež se stala, nebude mít vliv na přijetí. Teď jsme se snažili minimalizovat dopad a zjistit faktický stav. Nyní se budu ptát ředitele Cermatu, jak je možné, že selhaly vícenásobné kontrolní mechanismy, jak jsou nastaveny a pak se rozhodnu o dalších krocích.

Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.