On-line seminář 6.3.: Jak na rozvoj podnikavosti ve škole

pátek 2. března 2018 ·

Podnikatelské kompetence jsou dnes (nejen) v Evropě chápány jako jedny z nejdůležitějších pro život a s rozmachem Průmyslu 4.0 se tento směr bude ještě prohlubovat. Téma výchovy k podnikavosti nabývá v poslední době na vážnosti i v ČR, což se ukazuje např. v případě akčních plánů rozvoje vzdělávání krajů, obcí a škol, kam se dostala jako jedna z povinných oblastí. Webinář nabízí shrnutí toho, co se pod tématem podnikavost skrývá, jaké projekty se jí aktuálně věnují a jak je možné s podnikavostí pracovat na základní či střední škole.


Obsah webináře:

• Co je výchova k podnikavosti (VkP) – shrnutí
• Projekty NÚV, které se zaměřují na podnikavost
• Podnikavost a akční plánování – co plánují v této oblasti kraje a školy
• Praktické zkušenosti s VkP na základní/střední škole
• Diskuse

Akce je součástí Týdne otevřeného vzdělávání, který začíná v pondělí 5. března 2018. Jeho cílem je zdůraznit význam sdílení studijních materiálů, vzdělávacíh kurzů a služeb nebo zkušeností. Otevřené vzdělávání tak přináší stejné možnosti, vědomosti, znalosti a dovednosti všem, kdo mají chuť se učit a poznávat.

Webinář se koná 6. března v 17.00 na RVP.CZ

Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.