MŠMT dá dalších 323 milionů na rozšíření kapacit škol

úterý 27. března 2018 ·

Dalších téměř 323 milionů korun pošle MŠMT mateřským a základním školám na rozšíření jejich kapacit. Jde již o pátou výzvu v rámci programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019. Cílem programu je podpořit základní školy s 1. stupněm a také školy, které jsou umístěny v jedné budově s mateřskou školou. Současně jde o podporu kapacit MŠ a ZŠ zřízených dobrovolnými svazky obcí.


„V letošním a příštím roce získá podporu 24 žadatelů, ministerstvo školství jim pošle celkem téměř 323 milionů korun. Díky tomu vznikne dvanáct nových tříd mateřských škol pro 217 dětí a 23 kmenových učeben základních škol s kapacitou pro 438 žáků,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce ekonomické Zuzana Matušková.

Od zahájení Programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky v roce 2014 získalo dotaci celkem 130 projektů. V pěti výzvách tak bylo rozděleno téměř 1,5 miliardy korun. Největší počet žádostí přišel ze Středočeského kraje, hlavního města Prahy a Jihomoravského kraje.

Díky této podpoře vznikne celkem 85 nových tříd mateřských škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 1 968 dětí a 178 nových kmenových učeben základních škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 4 042 žáků základních škol.

Další informace naleznete zde

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
27. března 2018 9:49  

Vzhledem k tomu, že jen pro MŠ je kvůli garanci míst pro všechny dvouleté děti od roku 2020 potřeba 32 miliard, je to jen kapka v moři...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.