Občankáři pořádají Letní školu

úterý 27. března 2018 ·

Letní škola Asociace učitelů občanské výchovy a základů společenských věd proběhne na konci školního roku a začátkem prázdnin (ve dnech 29. 6 + 2., 3. a 4. 7. 2018). „Během těchto čtyř dnů se pokusíme reflektovat všechna důležitá témata, se kterými jsme se v tomto školním roce setkávali,“ uvádějí pořadatelé setkání. A pokračují:

Pro kvalitní zajištění akce Vás žádáme o vyjádření alespoň předběžného zájmu. Každý účastník obdrží certifikát o absolvování (není podmínkou absolvovat všechny 4 dny).

Akce se koná v rámci realizace projektu VOSK - vzdělávání k sociálním a občanským kompetencím, účastníci budou mít možnost se podílet na přípravě metodického materiálu, který oceníme i finančně, a to ve výši až 2400 Kč za metodiku.

Účast je zdarma (můžete se těšit i na skvělé jídlo!)

Termín: 29. 6 . + 2., 3. a 4. 7. 2018 (není nutno absolvovat všechny 4 dny).

Místo konání: Praha (konkrétní místo bude včas upřesněno)

Program: Přesný program, rozepsaný po dnech, s jednotlivými lektory bude v průběhu měsíce upřesněn

Katalánsko a Ukrajina

Aktuální situace
Rozdíly a shody
Právo národa na sebeurčení, nebo separatismus?

Situace na Blízkém východě aneb 3. světová za dveřmi?

Role MO v konfliktu
Uprchlické tábory
Humanitární pomoc
Role médií

Kam míří V4?

Orbánovo Maďarsko
Polská Práce a spravedlnost?
Mečiarismus včera, dnes a zítra (promítání dokumentu Mečiar)
Vztah k EU
Politika a mafie
Novináři v ohrožení

Mediální výchova

Veřejnoprávní média (hrozby a nástrahy)
Zaměřeno na novinářský konformismus
Role a odpovědnost sociálních sítí (FB mění strategii)
Fake news, dezinformace

Vyloučené lokality, minimální mzda, exekuce aneb Jak to spolu souvisí

Dluhové pasti
Dokumentární filmy
Projekty

Testové otázky ve společenských vědách

Jak připravit žáky na testy
ČŠI

Další informace a možnost přihlášení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.