Michal Zima: Protest studentů by měl směřovat k tomu, aby vyburcoval společnost

čtvrtek 15. března 2018 ·

Zhruba 230 středních a vysokých škol bude ve čtvrtek v pravé poledne stávkovat po celém Česku za obranu ústavních hodnot. "Demokratické směřování naší země je dlouhodobě ohrožováno trestně stíhaným premiérem, který vládne skrze vládu bez důvěry a za tiché podpory prezidenta republiky," říká předseda Studentské komory Rady vysokých škol Michal Zima pro Aktuálně.cz. Akci nazvanou #Vyjdiven vyhlásili studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění.


Michal Zima (twitter.com)
Zima v rozhovoru pro Aktuálně.cz mimo jiné říká:

Je to výstražná stávka. To znamená skutečně na výstrahu toho, že se tady děje něco, na co je potřeba upozornit a čemu je potřeba se věnovat. V současné chvíli, kdy vnímáme určitou letargii ze strany společnosti, si myslím, že už je třeba vyjít do ulic a říct nahlas, že je potřeba to změnit. Je to jedna z možností, které občanská demokratická společnost nabízí. Myslím, že to je zcela legitimní a v této chvíli správný postoj.

Já osobně si myslím, že by protest měl směřovat k tomu, aby vyburcoval společnost, aby se o dění zajímala. Nemyslím si, že nějaké generální stávky jsou v současné chvíli a za této situace nutné. Jedna by měla stačit a posléze iniciovat nějakou diskusi s aktéry této celé situace. Vést dialog o tom, jak to má dále směřovat. Nemyslím si, že tím, že budeme křičet, bychom něčeho dosáhli. Myslím si, že tu má být konstruktivní diskuse, ale to je i věc sněmovny.

Celý rozhovor naleznete zde
Zprávu ČTK naleznete zde

2 komentářů:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...
15. března 2018 11:25  

"To znamená skutečně na výstrahu toho, že se tady děje"
A co se tady děje? Můžete být pane studente prosím konkrétnější? A co tedy navrhujete? Rádi si to poslechneme....

Unknown řekl(a)...
15. března 2018 13:55  

stávky a demonstrace byly zakázány před 89,dnes můžete milí studenti stávkovat permanentně celý rok,žádný plán,výrobu,zásobování,chod státu dnes neohrozíteČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.