Workshop pro uchazeče o studium filosofie a religionistiky

pondělí 12. února 2018 ·

Dvoudenní workshop zaměřený na interpretaci a překlad odborných textů, který vychází z požadavků kladených na uchazeče u písemné části přijímací zkoušky připravil pro zájemce o studium Ústav filosofie a religionistiky FF UK.


Cíle workshopu:

Po absolvování workshopu by účastníci měli být schopni

• lépe shrnout hlavní myšlenky textu
• analyzovat jeho argumentační strukturu
• vyjasnit implicitní předpoklady a důsledky textu
• lépe aplikovat zásady pro překlad odborného textu.

Program:

1. setkání:

Účastníci si ve třech blocích vyzkouší (a) detailní analýzu textu zaměřenou na práci s pojmy, rozbor argumentace i celkové shrnutí obsahu a struktury odborného textu; (b) krátký překlad odborného textu a seznámí se se zásadami pro správnou interpretaci a překlad. Práce bude během prvního setkání probíhat v cca 6člených skupinách.

Texty pro práci budou vycházet z textů vybraných pro přijímací zkoušky v minulých letech.

Do příštího setkání účastníci doma samostatně vypracují interpretaci a překlad odborného textu ve stejném rozsahu jako u přijímacích zkoušek a napíší stručnou anotaci vybrané kapitoly z povinné literatury.

2. setkání:

Na druhém setkání se (a) budeme věnovat rozboru interpretací a překladu ve skupinách i individuálně, (b) ve skupinách prodiskutujeme anotaci zpracovaných kapitol četby. Na závěr se (c) budeme stručně věnovat ústnímu kolu přijímacích zkoušek.

Termín: 3. a 24. 3. 2018 (1. běh) nebo 4. a 25. 3. 2018 (2. běh), vždy od 10 do 17 hodin na ÚFaR (hlavní budova FF UK, nám. J. Palacha 2, Praha 2).

Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.