Daniel Hůle: Statisíce lidí v dluhové pasti ovládá frustrace. Pokud jim nepomůžeme, otřese se naše společnost v základech

neděle 4. února 2018 ·

Pohraniční regiony, charakteristické vyšší nezaměstnaností, vysokým podílem lidí v exekuci a nižším vzděláním, se v prezidentských volbách staly oporou Miloše Zemana. Lidi tu ovládá frustrace a frustrovaní lidé snáz podléhají strašákům. Například strašáku migrace, z něhož zemanovská předvolební kampaň učinila své hlavní téma. Říká pro Seznam Zprávy Daniel Hůle z Člověka v tísni.


Podle Hůleho jsou hlavním zdrojem frustrace v zaostávajících regionech České republiky neřešené exekuce. „Máme u nás více než 830 tisíc lidí v exekuci a skoro pět milionů exekučních řízení. Na mnoho dlužníků tak připadá i pět a víc exekucí najednou. Rozložení ale není rovnoměrné. Jsou regiony, kde je v dluhové pasti pět šest procent populace, a regiony, kde se to týká 35 a více procent lidí. Život v exekuci se tam stává normou. A postihuje to lidi od skutečně chudých až po střední třídu,“ říká Hůle.

Celý rozhovor je ke stažení zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.