Zmírním pamlskovou vyhlášku. Je to extrém, represe ničemu nepomůže, říká nový ministr

středa 10. ledna 2018 ·

Nový ministr školství Robert Plaga (ANO) by chtěl se začátkem příštího školního roku zmírnit takzvanou pamlskovou vyhlášku, která už rok zakazuje na základních školách a prvních stupních víceletých gymnázií nabízet v bufetech a automatech nezdravé potraviny. Ministr školství Robert Plaga (ANO) si myslí, že je vyhláška o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách, příliš přísná, a chce ji změnit. Řekl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.


Robert Plaga (msmt.cz)
Cílem vyhlášky bylo přivést žáky ke zdravým stravovacím návykům a zmírnit nadměrnou konzumaci cukru. Norma měla velký dopad na prodeje potravin ve školních bufetech, některé buď úplně zavřely, jiné prodej svačin přesunuly do školních jídelen, kde ale musejí dodržovat přísné výživové normy.

"Pamlsková vyhláška je postavena represivně a já nejsem zastáncem toho, že takto pojatá represe něco přinese. Budu se vážně zabývat revizí. Ministerstvo by v této věci mělo být spíše v pozici toho, kdo doporučuje a dává příklady dobré praxe," uvedl Plaga.

Míní, že větší slovo v tom, jaké potraviny se ve školách k dětem dostanou, by měli mít samotní ředitelé. V současné době si nechává zpracovat odborné posudky, a pokud to půjde, vyhlášku změní už od září letošního roku.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.