Za masakrem žáků v ruské škole stojí šikana, žáci byli terčem posměchu na sociálních sítích

úterý 16. ledna 2018 ·

Brutální školní šikana je podle agentury Interfax hlavní vyšetřovací verzí incidentu, který v pondělí otřásl ruským městem Perm. V místní základní škole dva starší žáci vtrhli do třídy, kde probíhala výuka nižšího ročníku. Nožem pobodali dvanáct dětí, učitelka, která se snažila žáky bránit, je v kritickém stavu. Tři děti jsou v péči psychiatrů. Informuje ČTK.Jeden z útočníků zablokoval vstupní dveře do třídy, aby školáci nemohli utéct. Druhý pak namátkově bodal útočným nožem do dětí. Akce byla podle vyšetřovatelů předem připravená. V nemocnici jsou podle agentury Interfax ve vážném stavu i oba šestnáctiletí pachatelé. Podle policie buď použili nože při hádce mezi sebou, nebo se po činu pokusili o sebevraždu. Incident vyvolal šok v celém Rusku.

Vyšetřovatelé zjistili, že žáci z napadené třídy byli na sociálních sítích periodicky vystaveni posměchu a vyhrožování. Šlo o desetileté až dvanáctileté děti.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.