On-line seminář 17.1.: Geometrie trochu jinak

úterý 16. ledna 2018 ·

Lektor Mgr. Jan Horák účastníky semináře seznámí s praktickými nápady při výuce geometrie, která bývá pro začínající i zkušené učitele 1. stupně ZŠ prubířským kamenem výuky. Webinář si klade za cíl inspirovat učitele, aby tuto součást hodin matematiky dokázali žákům zatraktivnit.


Cíle setkání:

• seznámit pedagogy s možnostmi využití různých karetních aktivit při práci v geometrii
• představit ukázky práce z hodin geometrie
• nabídnout nápady pro tvorbu vlastních pomůcek se žáky

Stručný program setkání:

• práce v ploše a prostoru – obecný úvod
• využití karetních aktivit při procvičování geometrických pojmů
• známé (i méně známé) hry při práci s plochou
• ukázky pomůcek, se kterými pracujeme v hodinách
• nápady a odkazy využitelné při přípravě hodin geometrie
• dotazy účastníků

Setkání je určeno učitelům prvního stupně ZŠ a vychovatelkám ŠD.

Setkání se uskuteční ve středu 17. 1. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.