Lidé si dnes připomenou hrdinný čin Jana Palacha

úterý 16. ledna 2018 ·

Češi si dnes připomenou oběť Jana Palacha z roku 1969. Student pražské filozofické fakulty se před 49 lety upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968. Řadu vzpomínkových akcí dnes plánují studenti, přidají se také někteří politici a lidé z husitské církve, k níž patřil Palachův pokračovatel Jan Zajíc. Připomíná ČTK.


Jan Palach (wikipedia.org)
Jan Palach, student filozofické fakulty UK, který se 16.1.1969 upálil na Václavském náměstí v Praze. Jan Palach chtěl svým chováním probudit veřejnost upadající do letargie, která nastala v době po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

V 17:00 začne pietní akt u budovy Filozofické fakulty UK na Palachově náměstí, které se zúčastní rektor univerzity Tomáš Zima, další představitelé školy i několika dalších vysokých škol, zástupci vysokoškoláků nebo pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes28 řekl(a)...
16. ledna 2018 11:41  

čím byla ta sebevražda hrdinným činem?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.