MŠMT chystá velké oslavy výročí J. A. Komenského

úterý 7. listopadu 2017 ·

350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského (2020) a zároveň 430. výročí jeho narození (2022) připomene Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy společně s Ministerstvem kultury řadou vzpomínkových akcí, jejichž příprava začne už v příštím roce. Materiál, ve kterém je představen harmonogram jednotlivých akcí, včera vzala na vědomí vláda.


Kromě jiného vznikne rozsáhlá encyklopedie o životě a díle Jana Amose Komenského, jejímž cílem bude zprostředkovat zainteresované veřejnosti plastický obraz osobnosti v celé šíři jeho duchovního odkazu, seznámit zájemce s dobou, v níž žil a tvořil a poskytnout čtenáři alespoň základní představu o různých směrech a oblastech bádání o Komenského životě a díle.

Dalším z projektů bude mezinárodní výstava s názvem "Odkaz J. A. Komenského pro 21. století", která bude připravena ve spolupráci se zahraničními muzejními organizacemi. Stálé expozice s tématem J. A. Komenského vzniknou v Uherském Brodě i v nizozemském Naardenu.

V této souvislosti byla ustavena a jmenována pracovní skupina, která je složená jak z odborníků působících na ministerstvech školství a kultury, tak napříč akademickou sférou, včetně vybraných specialistů z muzejní oblasti. Po pracovní linii se koordinací bude zabývat Markéta Pánková, ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského a ředitel odboru muzeí Ministerstva kultury Pavel Hlubuček.

Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.