Školství jako silné volební téma: Hlasy ODS posílají do Sněmovny děkanku a kantora gymnázia

pondělí 23. října 2017 ·

Voliči v plzeňském kraji poslali do Sněmovny dvě osobnosti spojené dlouhodobě se školstvím. Zvítězil u nich Martin Baxa, dlouholetý profesor zeměpisu a dějepisu na plzeňském Gymnáziu na Mikulášském náměstí (a zároveň plzeňský a krajský radní). Druhý mandát získala lídryně kandidátky Ilona Mauritzová, děkanka Fakulty zdravotnických studií a bývalá rektorka Západočeské univerzity. Informuje MF DNES.


Ilona Mauritzová (zcu.cz)
Podle Baxy se na krajských výsledcích podepsala léta práce a dlouhodobé výsledky ODS ve vedení města a kraje. Mauritzová zmiňuje ale ještě jeden zajímavý fakt. A to, že na školství je v poslední době kladen výrazně vyšší důraz než dříve. „Jeden z průzkumů v posledním půlroce poukázal na to, že dorostla nová generace rodičů, která se velmi zajímá o to, jaké vzdělání jejich dětem bude poskytnuto. To, že se jak Martin Baxa, tak já v oblasti školství pohybujeme, výsledek ovlivnit mohlo,“ přemítá Mauritzová.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.